top of page
Jakub Turkiewicz

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Pedagogiki i Chóralistyki oraz Studium Organistowskiego. Wokalista, chórmistrz, organista, pianista, akredytowany nauczyciel śpiewu w międzynarodowym stowarzyszeniu nauczycieli śpiewu IVTOM. W młodości śpiewał polską muzykę religijną i gospel, oraz negro spirituals, jazz, pop jazz w zespole Cantate Deo śp. Norberta Blachy. Przez 8 lat z siedmioosobowym Zespołem  wokalnym Canterini śpiewał muzykę barokową, chorał gregoriański, a także współczesne utwory religijne

IMG_7521.JPEG

o mnie    

doskonalenie warsztatu

Od 2009 roku zajmuje się przede wszystkim głosem ludzkim. Poznaje różne techniki śpiewu: sls, mix, flow pfonation, pobiera lekcje śpiewu u nauczycieli z zagranicy oraz z Polski. Nieustannie kształci swój głos i poszerza swoją wiedzę dotyczącą śpiewu i dziedzin z nim związanych na szkoleniach, kursach, warsztatach i seminariach, które również współorganizuje jako członek Zarządu Stowarzyszenia Wokalistów MIX.

praca

Uczył przedmiotów ogólnomuzycznych w PSM w Gliwicach.

Od prawie 30 lat jest organistą w Parafii pod wezwaniem św. Antoniego w Gliwicach gdzie prowadził chór i zespoły dziecięce.

Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi:
w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach, gdzie współtworzy z Joanną Koćwin Zespół Musicalowy dla młodzieży,
w studiu wokalnym Dominiki Płonki SINGART oraz u siebie w Studiu STRUNY
.

icertyfikaty  
bottom of page